Burmistrz Leżajska informuje, że miasto rozpoczęło przygotowania do budowy budynku z mieszkaniami przeznaczonymi na sprzedaż z długoletnim okresem spłaty oraz wynajem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Wszystkich zainteresowanych prosimy do końca maja br. o kontakt z Urzędem Miejskim w Leżajsku ul. Rynek 1 pok. nr 2; tel. 17 242 73 33 wewn. 115 lub 116.

Fotorelacja z obchodów 73. rocznicy pacyfikacji leżajska

28 maja 2016 roku odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczną dla Leżajska pacyfikację miasta. 73 rocznica tego wydarzenia zgromadziła przedstawicieli lokalnych samorządów, duchowieństwo, dyrektorów jednostek i instytucji leżajskich, przedstawicieli władz wojewódzkich oraz Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Oprawę uroczystej mszy św. w Kościele Farnym zapewniła orkiestra reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej "Wierzawice" w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Po mszy delegacje przemaszerowały na miejsce straceń, gdzie odbył się apel poległych z udziałem kompanii honorowej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz pododdziału Jednostki Strzeleckiej 2035 przy Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku. Obchody zakończyła konna musztra paradna Oddziału Kawalerii Ochotniczej.