Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

PIKNIK SZKOLNY W ZSP 1 – ZABAWA i NAUKA

16 czerwca był wyjątkowym dniem dla całej społeczności ZSP nr 1 w Leżajsku. W sobotnie popołudnie na boisku i w salach szkolnych uczniowie, nauczyciele i rodzice spędzili czas korzystając z bogatej oferty rekreacyjnej i kulinarnej. Dodatkowym atutem tego spotkania integracyjnego – jak podkreślił to Burmistrz I. Stefański w słowach skierowanych do uczestników pikniku – było połączenie wypoczynku z nauką.

Studenci- wolontariusze programu “PROJEKTOR - wolontariat studencki”-  przeprowadzili warsztaty i pokazy. Wiele eksperymentów  połączono z zabawą i kładąc nacisk na czynny udział uczestników w prezentowanych doświadczeniach. W myśl zasady “pozwól mi to zrobić, a nauczę się” studenci zachęcali młodzież do podejmowania wyzwania i wspólnego wykonywania eksperymentów z biologii, kryminalistyki, chemii, fizyki, robotyki, matematyki, a ponadto zajęć z pierwszej pomocy, animacji i warsztatów kulinarnych.

            To było wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i być może zainspiruje ich do planowania dalszej ścieżki edukacji.  

            Organizatorem Pikników Naukowych jest “PROJEKTOR - wolontariat studencki” - program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, reprezentowany przez Koordynatora Pikników Naukowych na Podkarpaciu.

 

Data publikacji: 20-06-2018 08:29
Data modyfikacji: 20-06-2018 08:30
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane