Facebook Miasta Leżajsk

„Kosmiczna gorączka złota” w Leżajskim ZSP2

W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Leżajsku odbył się (18-19 maja) Wojewódzki Konkurs budowy i programowania autonomicznych robotów mobilnych GG Robot 2018  „Kosmiczna gorączka złota”. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach:

•  uczniowie 1 -3 klas szkoły podstawowej GG Robot SMYK,
  •  uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej GG Robot SP,
  •  uczniowie klas 7 SP – klas gimnazjalnych GG Robot Gim,
  •  uczniowie szkół średnich i starsi GG Robot Open

Konkurs polegał  na zbudowaniu i zaprogramowaniu robota do konkretnych zadań przez drużynę liczącą od 2 do 5 uczniów. Zadania były punktowane. Ponadto każda drużyna musiała zaprezentować swoją pracę i poddać ją ocenie jury.

Szkołę Podstawową Nr 2 reprezentowały:

• 3 drużyny z klas 4 – 6 :

Kl5c – w składzie Magda Jasion, Magda Rydzik, Zuzanna Adamska, Bartosz Różak, Łukasz Zbylut,

Eboty45 – w składzie Sebastian Ślanda, Krystian Skica, Bartosz Skowronek,

Good Bot – w składzie Karol Marzęciak, Rafa Ożóg, Krystian Baran,  Dawid Baran

• 4 drużyny z klas siódmych oraz gimnazjum:

Real Leżajsk  – w składzie Jakub Kostka, Szymon Terech,  Krzysztof Gondek,

Optimus JG – w składzie Wiktor Kuczek, Norbert Stachowiak, Michał Rydzik, Mikołaj Buba,

ExtremeOnion – w składzie Kacper Gorzkiewicz , Paweł Gałusza,

eNPeKa  – w składzie Jakub Biskup, Aleksandra Rokita, Bartłomiej Dudziński, Sylwester Stopyra, Mateusz Krzemiński.

Drużyna Good Bot w składzie Karol Marzęciak, Krystian Baran,  Dawid Baran, Rafał Ożóg  wywalczyła VIII miejsce  i tytuł finalisty w Wojewódzkim konkursie budowy i programowania autonomicznych robotów mobilnych GG Robot 2018  „Kosmiczna gorączka złota”.

***

GG Robot  odbywa się od 2015 r., a od 2017 organizatorem zostało Podkarpackie Kuratorium Oświaty, które włączyło go do listy tematycznych konkursów kuratoryjnych. Konkurs GG Robot został zorganizowany z myślą o uczniach z województwa podkarpackiego, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w rozgrywkach odbywających się daleko od miejsca ich zamieszkania. Współorganizatorami i realizatorami tego wydarzenia są: Zespół Szkół im. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym oraz Gimnazjum Miejskie im. Władysława Jagiełły w Leżajsku – od 2017 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w leżajsku (ZSP2). W 2018 roku turniej odbył się w budynku ZSP2, w którym udział wzięło 61 drużyn (240 uczniów), w tym drużyny z Węgier i Włoch.

***

Równolegle z konkursem odbyła się konferencja dla nauczycieli pn. „Robotyka edukacyjna w nauczaniu programowania”, w której głos zabrali: Roman Matuszek – dyrektor ZS w Grodzisku Górnym, Wojciech Syrocki – właściciel marki RoboCamp.pl, pierwszej firmy w Polsce, która prowadziła zajęcia z roboinformatyki dla uczniów, Marcin Paks – przedstawiciel dystrybutora pomocy dydaktycznych BECREO i ScotyGo. Na konferencji obecni także byli: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Ireneusz Stefański – Burmistrz Leżajska.

Fot. Dawid Wiech

Data publikacji: 22-05-2018 13:11