Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

„Kosmiczna gorączka złota” w Leżajskim ZSP2

W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Leżajsku odbył się (18-19 maja) Wojewódzki Konkurs budowy i programowania autonomicznych robotów mobilnych GG Robot 2018  „Kosmiczna gorączka złota”. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach:

  •  uczniowie 1 -3 klas szkoły podstawowej GG Robot SMYK,
  •  uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej GG Robot SP,
  •  uczniowie klas 7 SP – klas gimnazjalnych GG Robot Gim,
  •  uczniowie szkół średnich i starsi GG Robot Open

Konkurs polegał  na zbudowaniu i zaprogramowaniu robota do konkretnych zadań przez drużynę liczącą od 2 do 5 uczniów. Zadania były punktowane. Ponadto każda drużyna musiała zaprezentować swoją pracę i poddać ją ocenie jury.

Szkołę Podstawową Nr 2 reprezentowały:

  • 3 drużyny z klas 4 – 6 :

Kl5c – w składzie Magda Jasion, Magda Rydzik, Zuzanna Adamska, Bartosz Różak, Łukasz Zbylut,

Eboty45 – w składzie Sebastian Ślanda, Krystian Skica, Bartosz Skowronek,

Good Bot – w składzie Karol Marzęciak, Rafa Ożóg, Krystian Baran,  Dawid Baran

  • 4 drużyny z klas siódmych oraz gimnazjum:

Real Leżajsk  – w składzie Jakub Kostka, Szymon Terech,  Krzysztof Gondek,

Optimus JG – w składzie Wiktor Kuczek, Norbert Stachowiak, Michał Rydzik, Mikołaj Buba,  

ExtremeOnion – w składzie Kacper Gorzkiewicz , Paweł Gałusza,

eNPeKa  – w składzie Jakub Biskup, Aleksandra Rokita, Bartłomiej Dudziński, Sylwester Stopyra, Mateusz Krzemiński.

Drużyna Good Bot w składzie Karol Marzęciak, Krystian Baran,  Dawid Baran, Rafał Ożóg  wywalczyła VIII miejsce  i tytuł finalisty w Wojewódzkim konkursie budowy i programowania autonomicznych robotów mobilnych GG Robot 2018  „Kosmiczna gorączka złota”.

***

GG Robot  odbywa się od 2015 r., a od 2017 organizatorem zostało Podkarpackie Kuratorium Oświaty, które włączyło go do listy tematycznych konkursów kuratoryjnych. Konkurs GG Robot został zorganizowany z myślą o uczniach z województwa podkarpackiego, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w rozgrywkach odbywających się daleko od miejsca ich zamieszkania. Współorganizatorami i realizatorami tego wydarzenia są: Zespół Szkół im. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym oraz Gimnazjum Miejskie im. Władysława Jagiełły w Leżajsku – od 2017 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w leżajsku (ZSP2). W 2018 roku turniej odbył się w budynku ZSP2, w którym udział wzięło 61 drużyn (240 uczniów), w tym drużyny z Węgier i Włoch.

***

Równolegle z konkursem odbyła się konferencja dla nauczycieli pn. „Robotyka edukacyjna w nauczaniu programowania”, w której głos zabrali: Roman Matuszek – dyrektor ZS w Grodzisku Górnym, Wojciech Syrocki – właściciel marki RoboCamp.pl, pierwszej firmy w Polsce, która prowadziła zajęcia z roboinformatyki dla uczniów, Marcin Paks – przedstawiciel dystrybutora pomocy dydaktycznych BECREO i ScotyGo. Na konferencji obecni także byli: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Ireneusz Stefański – Burmistrz Leżajska.

 

Fot. Dawid Wiech

Data publikacji: 22-05-2018 13:11
Data modyfikacji: 29-05-2018 15:23
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane