BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Wskrzeszenie pięknej tradycji

W ubiegłą niedzielę (8 kwietnia) przy  Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się uroczysta parada Straży Grobowych pn. „Turki idą…”.

Otworzył ją efektowny przemarsz Turków ulicami miasta na uroczystą Mszę Świętą. Uczestniczyły w nim dwa oddziały ,,Turków", przy dźwiękach orkiestry dętej z Jagiełły, w asyście mażoretek Finezja.

Po uroczystej Mszy Świętej w kościele farnym pw. Trójcy Świętej w Leżajsku, którą celebrował proboszcz Ks. prał. Marek Cisek, w zwartym szyku grupy Turków wraz z licznie zebranymi mieszkańcami Powiatu Leżajskiego oraz zaproszonymi gośćmi, przeszły ulicami miasta na dziedziniec przy Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie zaprezentowały się oddziały Straży Grobowych z Jagiełły oraz z Chałupek Dębniańskich z powiatu leżajskiego.

Dodatkową ozdobą parady był występ grupy Mażoretek "Finezja" przy akompaniamencie orkiestry dętej z Jagiełły, która zaprezentowała choreograficzne układy taneczno-marszowe z wykorzystaniem pałeczek mażoretkowych (tzw. Batonów).

Po wystepach wszyscy zebrani goście zostali poczęstowani tradycyjnym wielkanocnym żurem przygotowanym przez Restaurację Dębnianka.

Organizatorami uroczystości byli:

- ks. prał. Marek Cisek Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Świętej w Leżajsku,

- Starosta Leżajski Marek Śliż,

- Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański

- Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński

 

DSC_0841.jpeg

 

DSC_0843.jpeg

 

DSC_0853.jpeg

 

DSC_0854.jpeg

 

DSC_0873.jpeg

 

DSC_0904.jpeg

 

DSC_0912.jpeg

 

DSC_0938.jpeg

 

DSC_0940.jpeg

                                                                                                                                                                         


 

 

Data publikacji: 11-04-2018 08:38
Data modyfikacji: 12-04-2018 10:05
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane