Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Wskrzeszenie pięknej tradycji

W ubiegłą niedzielę (8 kwietnia) przy  Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się uroczysta parada Straży Grobowych pn. „Turki idą…”.

Otworzył ją efektowny przemarsz Turków ulicami miasta na uroczystą Mszę Świętą. Uczestniczyły w nim dwa oddziały ,,Turków", przy dźwiękach orkiestry dętej z Jagiełły, w asyście mażoretek Finezja.

Po uroczystej Mszy Świętej w kościele farnym pw. Trójcy Świętej w Leżajsku, którą celebrował proboszcz Ks. prał. Marek Cisek, w zwartym szyku grupy Turków wraz z licznie zebranymi mieszkańcami Powiatu Leżajskiego oraz zaproszonymi gośćmi, przeszły ulicami miasta na dziedziniec przy Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie zaprezentowały się oddziały Straży Grobowych z Jagiełły oraz z Chałupek Dębniańskich z powiatu leżajskiego.

Dodatkową ozdobą parady był występ grupy Mażoretek "Finezja" przy akompaniamencie orkiestry dętej z Jagiełły, która zaprezentowała choreograficzne układy taneczno-marszowe z wykorzystaniem pałeczek mażoretkowych (tzw. Batonów).

Po wystepach wszyscy zebrani goście zostali poczęstowani tradycyjnym wielkanocnym żurem przygotowanym przez Restaurację Dębnianka.

Organizatorami uroczystości byli:

- ks. prał. Marek Cisek Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Świętej w Leżajsku,

- Starosta Leżajski Marek Śliż,

- Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański

- Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński

 

DSC_0841.jpeg

 

DSC_0843.jpeg

 

DSC_0853.jpeg

 

DSC_0854.jpeg

 

DSC_0873.jpeg

 

DSC_0904.jpeg

 

DSC_0912.jpeg

 

DSC_0938.jpeg

 

DSC_0940.jpeg

                                                                                                                                                                         


 

 

Data publikacji: 11-04-2018 08:38
Data modyfikacji: 12-04-2018 10:05
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane