Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Prawidłowe nawyki żywieniowe

 

 

Miasto promotorem zdrowego żywienia w szkołach i przedszkolach.

 

     Zdrowe żywienie decyduje o jakości i długości naszego życia – im szybciej zaczniemy je stosować, tym lepiej. Oprócz zdrowych produktów ważne, by ograniczać stosowanie cukru, soli i tłuszczów, a także unikać smażenia. W leżajskich przedszkolach i szkołach od 2017 roku tradycyjne gotowanie w wodzie lub smażenie, które pozbawia potrawy sporej ilości ważnych składników mineralnych i witamin, zastąpiono piecami konwekcyjno-parowymi. Posiłki gotowane na parze (warzywa, ryby, mięso) zachowują wszystkie naturalne składniki. Dodatkowym walorem pieców jest możliwość jednoczesnego przygotowania kilku potraw naraz bez obawy, że jedno danie przeniknie zapachem drugiego.

     Od 2018 r. w leżajskich placówkach oświatowych prowadzony jest ze strony miasta nadzór nad planowaniem i odpowiednim dobieraniem wartości odżywczej i kalorycznej posiłków. Dodatkowo personel kuchenny ma w obowiązku, by codziennie w menu pojawiały się: owocowe desery, odżywcze koktajle lub sałatki. Tygodniowe jadłospisy każdego przedszkola i szkoły zamieszczone są w zakładce „zdrowe żywienie” na stronie internetowej miasta.

Data publikacji: 17-01-2018 13:42
Data modyfikacji: 25-01-2018 15:12
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane