BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Aplikacja, która ratuje życie

  Nie wiesz gdzie jesteś, a potrzebujesz pomocy medycznej? Ściągnij bezpłatnie na swój telefon nową aplikację, dzięki, której pomoc nadejdzie szybciej.

  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie we współpracy z firmą PGnet Piotr Gryniewicz stworzyła aplikację, dzięki której w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia możemy powiadomić pogotowie ratunkowe w obszarze województwa podkarpackiego, a także ma za zadanie przesłanie pozycji, w której znajduje się osoba potrzebująca pomocy. Aplikacja o nazwie Na Pomoc Podkarpacie pozwala dyspozytorowi medycznemu precyzyjnie namierzyć osobę wzywającą pomocy.  Dzięki niej ratownicy medyczni będą mogli znacznie szybciej dotrzeć do osoby poszkodowanej. Osoba doznająca wypadku np. drogowego bardzo często nie potrafi dokładnie zlokalizować miejsca zdarzenia, podobnie jak osoby wybierające się choćby w góry czy wyjazd poza miasto. W sytuacji wypadku, urazu, nagłego zachorowania osoba zdenerwowana, potrzebująca pomocy bardzo często nie potrafi określić miejsca, w którym się znajduje lub nawet podaje błędną lokalizację. Dzięki aplikacji Na Pomoc dyspozytor może zlokalizować osobę potrzebującą pomocy z dokładności do 1m w ciągu zaledwie kilku sekund. Także wszystkie dane wprowadzone do aplikacji, jak np. imię i nazwisko, nr telefonu, czy osoba jest niesprawna ruchowo lub niesłysząca automatycznie wypełniają się na karcie wyjazdowej. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Działa ona na telefonach z systemem android, a jedyne wymagania to włączony moduł GPS i transmisja danych. Po zainstalowaniu należy jednorazowo wprowadzić swoje dane do aplikacji. Program jest niezwykle prosty w obsłudze, po jego uruchomieniu, gdy włączony jest GPS i transmisja danych, charakterystyczna pinezka znana z map Google powinna zaświecić się na zielono, po jej naciśnięciu program automatycznie łączy się z nr 999, a dyspozytor po kilku sekundach zna dane i dokładną lokalizację osoby wzywającej pomocy. Zachęcamy wszystkich do zainstalowania aplikacji, jednocześnie mając nadzieję, że nigdy nie zaistnieje potrzeba jej użycia. Aplikacji używamy wyłącznie w stanie zagrożenia życia i zdrowia, a każde jej bezpodstawne użycie będzie karane.

 

DOCmateriał aplikacja na pomoc podkarpacie.doc (2,27MB)
 

 

Data publikacji: 19-12-2017 14:37
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane