Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Miasto Leżajsk przystąpiło do Związku Miast Polskich.

Uchwałą Nr II/8/24 Rady Miejskiej w Leżajsku, Miasto Leżajsk przystąpiło do Związku Miast Polskich. Wraz z trzema innymi miastami, Leżajsk został przyjęty do grona członków Związku na posiedzeniu Zarządu, które odbyło się 17 czerwca.

Związek Miast Polskich jest najstarszą polską organizacją samorządową o tradycji sięgającej czasów II Rzeczpospolitej. To największa tego typu organizacja w Polsce, skupiającą ponad 350 miast.

Związek Miast Polskich integruje miasta członkowskie wokół wspólnych celów, angażuje się w działania wspierające samorządność lokalną oraz dąży do lepszego rozwoju polskich miast poprzez wspieranie działań promocyjnych i informacyjnych, współpracę z zagranicznymi partnerami, organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami, sektorem nauki i mieszkańcami. Stowarzyszenie stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy miastami, umożliwia dzielenie się wiedzą i umiejętnościami oraz najlepszymi praktykami pochodzącymi z miast. Związek wspiera miasta w działaniach na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego oraz upowszechnia dobre praktyki nowoczesnego i innowacyjnego zarządzania samorządowymi wspólnotami mieszkańców.

Data publikacji: 27-06-2024 11:36
Data modyfikacji: 27-06-2024 11:37
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane