Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Złote Gody

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, nazywany popularnie „Złotymi Godami”, to wyjątkowa okazja do świętowania pięknego i trwałego związku między dwiema osobami. To pięćdziesiąt lat wspólnego życia, miłości i wzajemnego wsparcia, co zasługuje na wyjątkową uwagę i gratulacje.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są osobom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Odznaczenia nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody.

We wtorek 11 czerwca 2024 r. cztery pary małżeńskie z terenu miasta Leżajska świętowały jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Leżajsku, podczas której wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Burmistrz Leżajska Krzysztof Trębacz w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Marty Siuzdak. Burmistrz skierował do Jubilatów słowa uznania i podziękowania. Jubilatom wręczono również pamiątkowe dyplomy, upominki oraz kwiaty.

Odznaczenia otrzymali Państwo:

Maria i Zbigniew Baran,

Danuta i Tadeusz Otręba,

Eleonora i Jan Styskal,

Krystyna i Władysław Tarańscy.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Pary małżeńskie zamieszkałe na terenie miasta Leżajska, które chciałyby być uhonorowane Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a dotychczas nie występowały o taki medal, proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Leżajsku. Wystąpienie o nadanie odznaczeń podejmowane jest na wniosek zainteresowanych.

 

Data publikacji: 12-06-2024 14:59
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane