Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 09.05.2024 9:19

Szanowni Państwo. Zgłaszam problem związany z bezpieczeństwem na drodze. Chodzi o wyjazd z parkingu szkoły i przedszkola na ul. Skłodowskiej-Curie (naprzeciw Lidla). Kierowcy wyjeżdżając z parkingu szkolnego notorycznie wymuszają pierwszeństwo uznając zapewne, że znajdują się na drodze publicznej a są na terenie szkoły i przedszkola. Osobiście miałam już dwie bardzo niebezpieczne sytuacje. Wyjeżdżając z ul. Sandomierskiej przy Lidlu i skręcając w lewo na ul. Skłodowskiej-Curie już dwoje kierowców wyjeżdżając z parkingu w prawo omal nie wjechali w moje auto. Dodatkowo zostałam za każdym razem zwyzywana, że zajeżdżam im drogę... Szczególnie nasilony jest ten problem rano i po południu, gdyż wtedy rodzice przywożą oraz zabierają dzieci z przedszkola... Może byłaby możliwość, aby postawić znak STOP przy wyjeździe z terenu szkoły i przedszkola zanim dojdzie do jakiegoś wypadku. 

Edyta L.

 

Dzień dobry, W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że wyjazd z parkingu szkoły i przedszkola przy ul. M. C. Skłodowskiej stanowi wyjazd z drogi wewnętrznej, która zostanie oznakowana za pomocą znaków D-46 i D-47. Znak D-46 „droga wewnętrzna” stosuje się w celu wskazania wjazdu na drogę wewnętrzną, w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych. Znak ten umieszcza się na połączeniu drogi wewnętrznej z drogą publiczną. Znak D-47 „koniec drogi wewnętrznej” stosuje się w celu wskazania wyjazdu z drogi wewnętrznej na drogę publiczną.

 

Z poważaniem,

 

Norbert Gurdziel
Inspektor
Referat Infrastruktury Miejskiej
i Inwestycji

Data publikacji: 24-05-2024 07:34
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane