LXXI Sesja Rady Miejskiej w Leżajsku

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z sesji LXIX
  3. Sprawozdanie z pracy Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
  4. Informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście za 2023 r. składana przez:

a) Komendanta Powiatowego Policji;

b) Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej;

c) Komendanta Straży Miejskiej.

1. Sprawozdanie z działalności Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Miasto Leżajsk za rok 2023.
  2. Sprawozdanie dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z działalności Ośrodka w roku 2023.
  3. Sprawozdanie z realizacji Programu Wspierania Rodziny w Gminie Miasto Leżajsk za rok 2023.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia powierzającego gminie Leżajsk przez Miasto Leżajsk zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia Programu Wspierania Rodziny w Gminie Miasto Leżajsk na lata 2024-2026.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie aktualności „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Leżajska”
  7. Podjęcie uchwały w sprawie aktualności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. ,,Rap STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego” realizowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027.
  9. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę XXXIX/243/21 Rady Miejskiej w Leżajsku z dnia 13 września 2021 roku  w sprawie zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Miasta Leżajska spółkom wodnym, trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji i  sposobu jej rozliczania.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Leżajska w 2024 roku.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Leżajska na 2024 rok.
  12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr LXVIII/431/23 Rady Miejskiej w Leżajsku z dnia 18 grudnia 2023 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasto Leżajsk na lata 2024-2027.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników na kadencję w latach 2024-2027.
  14. Zapytania i wolne wnioski.

Jerzy Jarosz

Rady Miejskiej w Leżajsku

Wszystkich uczestników sesji Rady Miejskiej w Leżajsku informujemy, iż obrady są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

Transmisja (streaming) obrad jest dostępna w sieci Internet w dniu sesji pod adresem:

rada.miastolezajsk.pl

streaming2.jpeg

Natomiast nagrania archiwalnych sesji zamieszczane są na stronie internetowej:

rada.miastolezajsk.pl w zakładce Transmisja i Nagrania.

Data publikacji: 15-03-2024 13:12