BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

ZAPROSZENIE NA BADANIA PROFILAKTYCZNE

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku zaprasza kobiety kwalifikujące się do programów do wykonania badań profilaktycznych w następujących zakresach:

- profilaktyka raka piersi- wykonanie mammografii

-profilaktyka raka szyjki macicy- wykonanie badania cytologicznego

W związku z dynamicznie rosnącą liczbą zachorowań na nowotwory piersi, narządów rodnych w coraz niższych grupach wiekowych, dokonano zmiany przepisów aby umożliwić wykonanie badań młodszym kobietom. Regularne badania diagnostyczne, nawet w przypadku pojawienia się zmian chorobowych pozwolą na ich wykrycie we wczesnym stadium i definitywnie wpłynie na skuteczność leczenia.

Pracownia Mammografii funkcjonująca w SPZOZ w Leżajsku została wyposażona w listopadzie w nowy, w pełni cyfrowy i zaawansowany technologicznie mammograf, pozwalający na wykonanie w bezpieczny sposób dobrej jakości badań. Profilaktyczną mammografię na NFZ bez skierowania mogą zrobić panie w wieku 45-74 lata. Badanie jest bezpłatne, finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia. Badania w ramach programu można wykonać co 2 lata.

Ponadto w SPZOZ realizowany jest również program profilaktyki raka szyjki macicy. Od 1 listopada 2023r. program obejmuje kobiety od 25 do 64 roku życia. Na profilaktyczną cytologię nie trzeba skierowania. Badanie jest bezpłatne, finansuje je NFZ. Panie mogą wykonać profilaktyczne badania cytologiczne co 3 lata, a co roku kobiety obciążane czynnikami ryzyka (tzn. zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne, zakażonych HPV-typem wysokiego ryzyka). Ustalenia terminu badania można dokonać osobiście lub telefonicznie w pracowniach:

Mammografia- rejestracja w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej- nr tel. 17 2404 921

Cytologia- Pracownia Cytologiczna- nr te. 17 2404 786.

Również istnieje możliwość wykonania badań w ramach realizowanego programu „Profilaktyka 40+”, który pozwalana na wykonanie szerokiego pakietu badań profilaktycznych. Po zmianie rozporządzenia badania mogą wykonać powtórnie osoby, które już korzystały z programu (po upływie 12 miesięcy od ostatniego badania)- szczegółowe informacje i pomoc w uzyskaniu e-skierowania pod nr te. 17 2404 781 oraz na www.spzoz-lezajsk.pl

profilaktyka 40.jpeg
profilaktyka raka piersi.jpeg
profilaktyka raka szyjki macicy.jpeg

 

Data publikacji: 19-12-2023 12:50
Data modyfikacji: 19-12-2023 12:48
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane