BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Rusza modernizacja oczyszczalni

15 maja w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Leżajsku podpisał umowę w sprawie realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Leżajsku wraz z rozbudową i przebudową infrastruktury towarzyszącej oraz usprawnieniem zarządzania majątkiem sieciowym”. Umowę ze strony MZK podpisała Agata Kusy – prezes zarządu w obecności Ireneusza Stefańskiego, burmistrza Leżajska. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i objęty dofinansowaniem w wysokości 20 616 750,- zł przy całkowitym koszcie prawie 40 mln zł. Jego realizacja przebiegać będzie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” z planowanym zakończeniem w 2020 r. Warto podkreślić, że ostatnia pełna modernizacja leżajskiej oczyszczalni przeprowadzona została w 1995 r.

Jednocześnie doszło do zmian w zarządzie spółki MZK. Z prezesa zarządu ustąpiła Agata Kusy w związku z objęciem funkcji pełnomocnika do spraw realizacji tegoż projektu przyjmując stanowisko wiceprezesa. - Trudno sobie bowiem wyobrazić, żeby przy koordynacji prawie 40 milionowej inwestycji,  jedna osoba zarządzała zarówno tak ogromnym projektem, jak i całą pozostałą działalnością spółki. Dlatego przyjąłem rezygnację  pani prezes  – powiedział I. Stefański. Nowym prezesem MZK został Jerzy Sidor.

_DSC0204.jpeg
_DSC0187.jpeg
 

Data publikacji: 18-05-2017 12:17
Data modyfikacji: 18-05-2017 13:27
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane