BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 14.03.2023 20:49

Bardzo proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji z dn. 14.03.2023r. Parking który na co dzień jest płatny (koło sklepu Jedynak) ma być dostępny dla mieszkańców w dn. 13-17.03.2023 bezpłatnie z powodu przyjazdu Hasydów. Wjazd na ten parking jest niemożliwy ponieważ jest strzeżony przez policję która nie wpuszcza pojazdów z rejestracją RLE. W dodatku wręczane są mandaty za złe parkowanie również pojazdom z lokalną rejestracją. Dlaczego tak się dzieje i władze miasta pozwalają na takie zachowanie?

Zuzanna B.

 

W odpowiedzi na zapytanie informuję, iż decyzja umożliwiająca mieszkańcom Leżajska nieodpłatne korzystanie w dniach od 13 do 17 marca br. ze strefy płatnego parkowania związana jest z utrudnieniami w ruchu drogowym w obrębie Placu Targowego, spowodowanymi obchodami przez Chasydów kolejnej rocznicy śmierci Cadyka Elimelecha. Informacja w przedmiotowej sprawie została przekazana za pośrednictwem strony internetowej UM 3 marca 2023 r.

 

Zawieszenie w wyżej wskazanym okresie strefy płatnego parkowania, nie zwalnia uczestników ruchu drogowego z obowiązku respektowania pozostałych przepisów ruchu drogowego, m.in przestrzegania znaków drogowych obowiązujących na terenie miasta, w tym w obrębie Rynku.

 

Jerzy Białkowski

Komendant Straży Miejskiej w Leżajsku

Data publikacji: 16-03-2023 11:34
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane