BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

II edycja konkursu - Przedsiębiorczość w praktyce

Przedsiębiorczość w praktyce” to konkurs, który organizowany jest wyłącznie na terenie Podkarpacia. Do jego II edycji zgłosiło się 26 szkół ponadgimnazjalnych, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tym projektem.Jego celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych. Ważna jest także integracja wiedzy ekonomicznej z umiejętnościami praktycznymi przydatnymi w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, aktywności na rynku pracy, a także w życiu codziennym. Kluczowymi działaniami projektu są warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistów z instytucji partnerskich w ramach czterech modułów:

II edycja realizowana jest przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy z: Oddziałem ZUS w Rzeszowie, Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim - Departament Edukacji, Nauki i Sportu oraz Departament Rozwoju Regionalnego, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Oddziałem Okręgowym NBP w Rzeszowie, Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 2 w Rzeszowie i Zespołem Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie. Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” został dofinansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Kluczowymi działaniami projektu „Przedsiębiorczość w praktyce” są warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistów z instytucji partnerskich. Na podstawie materiałów dydaktycznych uczestnicy raz w miesiącu wykonywali zadania praktyczne. Trzyosobowe zespoły, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w I etapie zakwalifikowały się do półfinału, który odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. w Leżajsku.

Patronat honorowym nad projektem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty.

Głównymi organizatorami II edycji „Przedsiębiorczości w praktyce” jest Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku. Półfinał konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. w Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku, początek o godzina 9:00. Ogłoszenie wyników nastąpi około godziny 13:00, a na zakończenie planowane jest zwiedzanie bazyliki OO. Bernardynów i udział w koncercie organowym.

6 czerwca 2017 r. w sali audytoryjnej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbędzie się Gala Finałowa.

Małgorzata Łyszczarz - Bukała

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Podkarpackiego

 

Data publikacji: 13-04-2017 08:43
Data modyfikacji: 05-05-2017 13:20
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane