Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 28.12.2022 21:34

Imię i nazwisko: Anna L.

Adres e-mail: ****************

Temat: Bezpieczeństwo

 

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy wygaszania oświetlenia na niektórych ulicach naszego miasta. Proszę powiedzieć według jakiego klucza typowane są ulice do wygaszenia i czy nie ma możliwości wygaszania np.co trzeciej latarni na wszystkich ulicach a nie wszystkich na jednej. Ja mieszkam na ulicy Podleśnej na odcinku na którym nie ma chodnika i brak oświetlenia stwarza bardzo realne zagrożenie dla pieszych, których jest sporo gdyż jest to droga prowadząca zarówno do szpitala jak i klasztoru. Pazdrawiam Anna

 

W odpowiedzi na otrzymaną wiadomość z dnia 28 grudnia 2022 r. dotyczącą wygaszania oświetlenia ulicznego uprzejmie informuję, że Miasto nie wyłącza oświetlenia na całych ulicach. Oświetlanie na terenie Miasta działa w tzw. systemie dwustrefowym tzn. na tych ulicach na których zamontowane są wysokoprężne lampy sodowe. W tym systemie świeci co druga zamontowana oprawa. W godz. nocnych po 2200 wyłączana jest kolejna połowa świecących w tym systemie opraw (w godzinach tych świeci co czwarta zamontowana oprawa) są również ulice na których świeci co trzecia oprawa.

 

Informuję również, że na ulicach gdzie są systematycznie wymieniane oprawy na typu LED nie ma systemu dwustrefowego wówczas świecą się wszystkie oprawy. Zdarza się również że oświetlenie uliczne ulegnie awarii co jest niezwłocznie zgłaszane do PGE w celu wykonania naprawy wówczas istnieje sytuacja że przez jakiś czas oświetlenie nie świeci.

 

Czasy włączenia i wyłączenia opraw sterowane są komputerowo, w odniesieniu do czasów astronomicznych wschodów i zachodów słońca w Leżajsku.

 

Z poważaniem

 

Janusz Orłowski
Kierownik Referatu Inwestycji Miejskich

Data publikacji: 19-01-2023 11:34
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane