Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Przyczyny przerwy w funkcjonowaniu basenu

image-7.png

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z remontem świetlików dachowych na krytej pływalni „Oceanik” przewidywana przerwa w funkcjonowaniu potrwa do końca lutego 2023 r.

 

Trzeba zaznaczyć, że pływalnia działa od 2004 r. W tym okresie coroczne przerwy technologiczne trwały przeważnie miesiąc. Obecnie przerwa podyktowana jest koniecznością wymiany przeciekających świetlików dachowych, Ze względu na skomplikowany charakter prac od czterech lat żadna firma nie chciała się podjąć tego zadania. Dopiero w bieżącym roku w postępowaniu przetargowym wyłoniono wykonawcę.

 

W czasie prac, po odsłonięciu warstw izolacji cieplnej stwierdzono w górnej części drewnianego dźwigara dachowego ubytki i uszkodzenia spowodowane wieloletnim zawilgoceniem. Przyczyną takiego stanu prawdopodobnie jest przedostawanie się pary wodnej z pomieszczenia niecki basenu i skraplanie się w warstwie izolacji cieplnej dachu.

 

W związku z tym zaistniała konieczność zaprojektowania wzmocnienia dźwigara i przeprojektowania sposobu montażu świetlików. Spowodowało to konieczność wstrzymania robót i wydłużenia terminu zakończenia zadania na czas niezbędnych prac projektowych oraz wykonania nowej konstrukcji mocowania świetlików. Zakończenie robót planowane jest do końca lutego 2023 roku.

 

Wszystkich naszych Klientów prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

 

 

                      Wojciech Surma
                 Dyrektor MOSiR w Leżajsku

Data publikacji: 13-12-2022 09:03
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane