BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 24.11.2022 19:55

Imię i nazwisko: Grzegorz

Adres e-mail: ****************

Temat: Oświata i kultura

Witam, Chciałem zapytać o temperaturę w szkole podstawowej nr1, gdzie jest zimno , dzieci siedzą w kurtkach na lekcjach jak i również niektórzy nauczyciele... Zaraz państwo odpiszą że jest odpowiednia bo ma 19 stopni, i wszystko jest zgodne z prawem. Proszę powiedzieć czy również taka temperaturę mają państwo w swoich pomieszczeniach w urzędzie? Bo skoro dzieci w takich mają siedzieć i co chwilę chorować to tym bardziej w osoby dorosłe bez problemu wytrzymają taka temperaturę.

 

W odpowiedzi na zapytanie  informuję, że § 17 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (jt. Dz. U. z 2020 r., poz. 1604) stanowi:

㤠17

  1. W pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, zapewnia się temperaturę co najmniej 18°C.
  2. Jeżeli nie jest możliwe zapewnienie temperatury, o której mowa w ust. 1, dyrektor zawiesza zajęcia na czas oznaczony, powiadamiając o tym organ prowadzący.”

 

W szkole, w trakcie realizacji zajęć lekcyjnych, nie wystąpiły przesłanki ich zawieszenia, a obecnie utrzymywana jest temperatura (podczas zajęć) w salach lekcyjnych – co najmniej 20°C, na obu korytarzach – co najmniej 19°C.

 

Z poważaniem

Rafał Pakosz
Inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Leżajsku

Data publikacji: 29-11-2022 11:02
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane