Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Z Leżajszczyzny do Watykanu – wystawa papieska

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na wystawę czasową poświęconą osobie św. Jana Pawła II,
pt. “Z Leżajszczyzny do Watykanu”.  Otwarcie nastąpi w dniu imienin Ojca Świętego 4 listopada br. (tj. piątek) o godz. 18:00.

Wystawę honorowym patronatem objął kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarza Jana Pawła II.

 

W programie:

- występ artystyczny Chóru Cantiamo pod dyrekcją Barbary Kuczek. W repertuarze m.in.: “Barka”, Miłości nie obawiaj się”, “Biały Krzyż”,

- prelekcja dra Dariusza Półćwiartka nt. “Patriotyzm w nauczaniu Jana Pawła II”,

- otwarcie i zwiedzanie wystawy,

- poczęstunek – papieskie kremówki.

 

Na wystawie prezentowane będą rzeczy osobiste Ojca Świętego np.: różańce papieskie, ubrania, zastawa papieska, pamiątki z pielgrzymek oraz wiele innych.

 

Wystawa czynna od 4 listopada do 4 grudnia 2022 r.

 

W czasie trwania wystawy możliwość budowy żywego pomnika św. Janowi Pawłowi II, poprzez pomoc finansową pewnej rodzinie, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej oraz pomoc dla chorej na SMA Poli – za pośrednictwem jednej z podkarpackich Parafii.

 

plakat.jpeg

Data publikacji: 26-10-2022 14:21
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane