BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Tropem Wilczym

     W wielu miejscach w Polsce, niemalże równocześnie – 26 lutego – przeprowadzono największy bieg pamięci w Polsce poświęcony żołnierzom wyklętym –  ,,Tropem Wilczym”.

     Leżajski bieg ruszył spod Muzeum Ziemi Leżajskiej o godzinie dwunastej i tam też, w niewiele ponad cztery minuty później, powitano zwycięzców. Ci, którzy przybyli trochę później również zasłużyli na pamiątkowe medale i symboliczne upominki. Biegowej konkurencji towarzyszyły inne atrakcje: Mobilny Krwiobus, turniej strzelniczy, wystawa pt. „Broń i Mundur”, na której prezentowano mundury historyczne i współczesne różnych formacji mundurowych, jak również broń historyczną i współczesną. W czasie Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie zabrakło też akcentów tradycyjnej wojskowej kuchni polowej. Opary aromatycznej grochówki jeszcze długo po skończonej imprezie unosiły się nad placem przy Muzeum Ziemi Leżajskiej.

 

Data publikacji: 21-03-2017 11:43
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane