BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Polskie Termopile

Polskie Termopile – tak symbolicznie określa się bitwę 330 polskich żołnierzy stoczoną z 1 Konną Armią Siemiona Budionnego pod Lwowem, w pobliżu wsi Zadwórze. Heroiczna walka okupiona śmiercią niemal wszystkich obrońców opóźniła marsz bolszewików na Lwów i ułatwiła przygotowanie obrony miasta.

Wzorem lat ubiegłych, w obchodach 101 rocznicy bohaterskiej walki stoczonej 17 sierpnia 1920 roku udział wzięli przedstawiciele leżajskich władz oraz instytucji oświaty i kultury. Po uroczystej Mszy Św. w Zadwórzu burmistrz Leżajska  Ireneusz Stefański w imieniu mieszkańców miasta  złożył wieniec ku czci i pamięci polskich Bohaterów.

Data publikacji: 24-08-2021 11:35
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane