Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 28.07.2021 08:08

Szanowny Pani Burmistrze, mam pytanie na temat planów miasta co do działki miasta położonej w sąsiedztwie ulicy ciągnącej się od ulicy Sandomierskiej do Ogrodowej, tej ulicy na której jest położona Klinika Smile, a na której rosną śliczne brzózki a miasto od dwóch lat zrobiło tam "śmietnik" składując różne odpady z budowy dróg. Ostatnio w tej okolicy wycięto tez sporo starych jodeł, nie wiem też czemu ma to służyć i również mam pytanie co do tego czyją decyzją to zostało uczynione. Wiem że Pan burmistrz wyzywa od "ekologów" ludzi którzy pytają się o zieleń wq naszym mieście, ale jednak o to się pytam. Czy Państwo planujecie wycinkę również tych brzózek? Z poważaniem S. L., mieszkaniec miasta Leżajsk, płatnik podatków, obywatel.... "ekolog"

           

W odpowiedzi na pytanie dotyczące planów inwestycyjnych na działce o numerze ewidencyjnym 4309/1 położonej w obrębie łącznika ulic: Sandomierskiej i Ogrodowej informuję, że w jej południowo-wschodniej części przewidziana jest budowa drogi osiedlowej (łuk). Pańskie obawy co do rosnących na działce brzózek i ich potencjalnego wycięcia są na wyrost, bowiem trasy dróg osiedlowych z nimi nie kolidują.

W sprawie wyciętych modrzewi (na dz. ewid. nr 4310/3) wyjaśniam, iż wnioskodawcą byli właściciele pobliskich garaży, którzy w argumentacji podnosili zagrożenie własnego życia, zdrowia i mienia (samochody). Nie bez znaczenia był również fakt, iż zgodnie z dokumentacją projektową i tak musiałyby one zostać usunięte podczas budowy dróg osiedlowych.

Wycinki dokonano na podstawie decyzji Starosty Leżajskiego nr OŚ.613.15.2021 z dnia 21 maja 2021.

Andrzej Janas

Zastępca Burmistrza

Data publikacji: 03-08-2021 14:09
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane