BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 18.07.2021 16:29

Witam serdecznie Panie Burmistrzu Chciałam zapytać o budowę mieszkań z programu "mieszkanie plus" czy jest to realizowane ? Albo czy w ogóle będzie ten program realizowany? Pozdrawiam

Alicja L.

 

Informuję, że budowa mieszkań w ramach programu  ”Mieszkanie Plus” z przyczyn niezależnych od gminy Miasto Leżajsk nie doszła do skutku.
Budowa nowych mieszkań w Leżajsku planowana jest w ramach nowego programu tj. Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.
Do realizacji tego zamierzenia Miasto Leżajsk otrzymało ze środków Rządowego  Programu  Rozwoju Mieszkalnictwa wsparcie finansowe w kwocie 3.000.000,00 zł. 
Kwota ta została wniesiona jako wkład pieniężny na objęcie 60.000 udziałów we współtworzonej Spółce pod firmą SIM Podkarpacie Sp. z o.o. z siedziba w Boguchwale, której udziałowcami są: Gmina Boguchwała, Gmina Miejska Dynów, Gmina Nowa Sarzyna , Gmina Sędziszów Małopolski, Gmina Mielec, Gmina Miejsce Piastowe, a także Krajowy Zasób Nieruchomości.
Podstawowym celem działalności Spółki jest budowa domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu zgodnie z przepisami ustawy SIM.
Przedsięwzięciem inwestycyjno – budowlanym w Gminie Miasto Leżajsk będzie budowa dwóch budynków mieszkalnych o łącznej liczbie mieszkań 60, na nieruchomości o pow. około 50 arów, którą Miasto wniesie aportem do Spółki - termin realizacji 2026 r. 

Krzysztof Niemiec 
Kierownik Referatu MK

Data publikacji: 20-07-2021 07:32
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane