BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Święto Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie na 3 dzień maja przypada rocznica uchwalonej w 1791 r. konstytucji, która zapisała się w annałach narodowych jako Konstytucja 3 Maja – pierwszy tego typu akt w nowożytnej Europie i drugi w świecie (po amerykańskiej). Dzień 3 maja jako święto narodowe uchwalono w 1919 roku. Po II wojnie światowej, aż do 1989 roku ówczesne władze PRL zabroniły jego obchodów. Od 1990 r. na powrót możemy ten dzień świętować.

Tegoroczna rocznica ze zrozumiałych względów będzie miała inny wymiar; w poniedziałek  3 maja o godz. 11.30 w kościele pw. Świętej Trójcy i Wszystkich Świętych – Fara Leżajsk zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

Przypominamy, że 2 maja to Dzień Flagi, warto więc wywiesić w tym dniu nasz narodowy symbol, który będzie łopotał w kolejnym świątecznym dniu.

Data publikacji: 29-04-2021 09:45
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane