Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Symbolicznie uczcimy Narodowe Święto Niepodległości

Powiat Leżajski i Klasztor OO. Bernardynów od lat uczestniczą w organizacji  powiatowych obchodach z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Leżajsku. W tym roku, zważywszy na trudną sytuację pandemiczną, nie możemy świętować tradycyjnie. Zgodnie z obecnymi zaleceniami rządu odnośnie walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19, ważną dla naszego narodu rocznicę postanowiono uczcić w sposób symboliczny, bez przemarszu i zgromadzeń.

 

11 listopada br. (środa) o godz. 12.00 w Bazylice Zwiastowania NMP zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza Święta rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, a po niej zostanie odmówiona modlitwa w intencji Ojczyzny oraz odśpiewanie pieśni: „Boże coś Polskę”. Zgodnie z ograniczeniami liczbowymi dotyczącymi ilości osób uczestniczących we Mszy Świętej informujemy, iż jednorazowo w leżajskiej Bazylice może przebywać maksymalnie 105 osób.

 

Po zakończeniu Mszy Świętej, Prezydium Rady Powiatu Leżajskiego wraz z  radnymi oraz Zarządem Powiatu złożą okolicznościowy wieniec pod pomnikiem poległych w walkach niepodległościowych. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, przedstawiciele instytucji i urzędów z terenu Powiatu Leżajskiego, którzy chcą uczcić święto poprzez złożenie kwiatów przy pomniku poległych w walkach niepodległościowych mogą to zrobić indywidualnie przez cały dzień, w dowolnie wybranej godzinie.

Data publikacji: 06-11-2020 13:33
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane