BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Symbolicznie uczcimy Narodowe Święto Niepodległości

Powiat Leżajski i Klasztor OO. Bernardynów od lat uczestniczą w organizacji  powiatowych obchodach z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Leżajsku. W tym roku, zważywszy na trudną sytuację pandemiczną, nie możemy świętować tradycyjnie. Zgodnie z obecnymi zaleceniami rządu odnośnie walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19, ważną dla naszego narodu rocznicę postanowiono uczcić w sposób symboliczny, bez przemarszu i zgromadzeń.

 

11 listopada br. (środa) o godz. 12.00 w Bazylice Zwiastowania NMP zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza Święta rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, a po niej zostanie odmówiona modlitwa w intencji Ojczyzny oraz odśpiewanie pieśni: „Boże coś Polskę”. Zgodnie z ograniczeniami liczbowymi dotyczącymi ilości osób uczestniczących we Mszy Świętej informujemy, iż jednorazowo w leżajskiej Bazylice może przebywać maksymalnie 105 osób.

 

Po zakończeniu Mszy Świętej, Prezydium Rady Powiatu Leżajskiego wraz z  radnymi oraz Zarządem Powiatu złożą okolicznościowy wieniec pod pomnikiem poległych w walkach niepodległościowych. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, przedstawiciele instytucji i urzędów z terenu Powiatu Leżajskiego, którzy chcą uczcić święto poprzez złożenie kwiatów przy pomniku poległych w walkach niepodległościowych mogą to zrobić indywidualnie przez cały dzień, w dowolnie wybranej godzinie.

Data publikacji: 06-11-2020 13:33
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane