BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Nieudany przetarg na kotły

Nie udało się wyłonić wykonawcy na dostawę i wymianę kotłów centralnego ogrzewania w ramach projektu Czyste powietrze w Gminie Leżajsk. Program wymiany źródeł ciepła. Wszystkie oferty przekroczyły kwotę założoną w budżecie miasta, dodatkowo po wstępnej weryfikacji technicznej okazało się, że najtańsza oferta (na kotły gazowe) zawierała błędy eliminujące ją z przetargu. Z kolei druga w kolejności propozycja była droższa o ponad 223 tys. zł i nieuchronnie wiązałaby się z istotnym zwiększeniem wkładu własnego mieszkańców (beneficjentów) – bowiem środki zadysponowane na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego nie mogą być zwiększane.

W tej sytuacji podjęto decyzję o powtórzeniu postępowania przetargowego. Jednak ze względu na jego długotrwały proces (procedura objęta rygorami UE) i spodziewany wybór oferty tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, mieszkańcy (beneficjenci) powinni uwzględnić konieczność zakupu opału na nadchodzący sezon grzewczy. Po wyborze oferty, montaż kotłów będzie możliwy zarówno w sezonie grzewczym 2020/2021, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu.

Analogiczna sytuacja miała miejsce w 2017 r. podczas wyboru wykonawcy na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (tzw. „projekt parasolowy” OZE). Postępowanie unieważniono z powodu wartości robót, które zaoferowali wykonawcy. Ponowne ogłoszenie postępowania pozwoliło wybrać ofertę satysfakcjonującą zamawiającego. Władze miasta wyrażają przekonanie, że  podobnie będzie w przypadku wymiany źródeł ciepła.

Data publikacji: 29-06-2020 08:46
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane