BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Nieudany przetarg na kotły

Nie udało się wyłonić wykonawcy na dostawę i wymianę kotłów centralnego ogrzewania w ramach projektu Czyste powietrze w Gminie Leżajsk. Program wymiany źródeł ciepła. Wszystkie oferty przekroczyły kwotę założoną w budżecie miasta, dodatkowo po wstępnej weryfikacji technicznej okazało się, że najtańsza oferta (na kotły gazowe) zawierała błędy eliminujące ją z przetargu. Z kolei druga w kolejności propozycja była droższa o ponad 223 tys. zł i nieuchronnie wiązałaby się z istotnym zwiększeniem wkładu własnego mieszkańców (beneficjentów) – bowiem środki zadysponowane na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego nie mogą być zwiększane.

W tej sytuacji podjęto decyzję o powtórzeniu postępowania przetargowego. Jednak ze względu na jego długotrwały proces (procedura objęta rygorami UE) i spodziewany wybór oferty tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, mieszkańcy (beneficjenci) powinni uwzględnić konieczność zakupu opału na nadchodzący sezon grzewczy. Po wyborze oferty, montaż kotłów będzie możliwy zarówno w sezonie grzewczym 2020/2021, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu.

Analogiczna sytuacja miała miejsce w 2017 r. podczas wyboru wykonawcy na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (tzw. „projekt parasolowy” OZE). Postępowanie unieważniono z powodu wartości robót, które zaoferowali wykonawcy. Ponowne ogłoszenie postępowania pozwoliło wybrać ofertę satysfakcjonującą zamawiającego. Władze miasta wyrażają przekonanie, że  podobnie będzie w przypadku wymiany źródeł ciepła.

Data publikacji: 29-06-2020 08:46
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane