BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 29.04.2020 16:37

Witam. Czy w Leżajsku rozważany jest, wzorem innych miast, montaż,budek dla jeżyków jako alternatywę dla chemicznych oprysków przeciw komarom. i meszkom. Z roku na rok zimniejsza się ich liczba w naszym mieście z powodu braku miejsc lęgowych (docieplenia bloków, remonty dachów).

Zuzanna

 

W najbliższym czasie miasto  nie przewiduje montażu budek dla jeżyków. Nie planowane są także chemiczne opryski przeciw komarom.

Podjęcie działań polegających na montażu miejsc lęgowych  dla tego gatunku ptaków, wymaga zgody właścicieli budynków, na których  można je lokować. Zważywszy na sukcesywne zmniejszanie się populacji jeżyków, temat ten jest godny rozważenia. Póki co, właściciele poszczególnych nieruchomości mogą to czynić we własnym zakresie. 

 

Beata Jodkowska
Kierownik Biura Ochrony Środowiska

Data publikacji: 06-05-2020 08:52
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane