BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Od 1 kwietnia wchodzą nowe obostrzenia związane z obowiązującym w kraju stanem epidemii.

 1. Zachowanie co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi - dotyczy także rodzin z wyłączeniem rodziców z dziećmi do 13 roku życia oraz osób niesamodzielnych.
 2. Zakaz samodzielnego wychodzenia z domu (bez dozoru rodzica lub dorosłego opiekuna) przez osoby małoletnie (poniżej 18 roku życia).  
 3. Zakaz  korzystania z parków, plaż, bulwarów, ogródków jordanowskich i promenad.
 4. Ograniczenie liczby klientów w sklepach i punktach usługowych – maksymalnie 3 osoby w przeliczeniu na jedną kasę lub stanowisko do płacenia; targowisko – maksymalnie 3 klientów na punkt handlowy; placówki pocztowe – maksymalnie 2 osoby na jedno okienko.
 5. Nieczynne są salony urody, zakłady fryzjerskie.
 6. W weekendy są nieczynne wielkopowierzchniowe sklepy budowlane.
 7. W sklepach klientów obowiązują jednorazowe rękawiczki.
 8. W sklepach i punktach usługowych wprowadzone zostają godziny świadczeń wyłącznie dla seniorów – od godz. 10,00 do godz.12,00.
 9. Zamknięte są hotele i inne miejsca noclegowe z wyjątkiem korzystania przez osoby, które wykonują obowiązki służbowe (delegacje).
 10. Obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich pozostałych domowników w przypadku objęcia kwarantanną pierwszej osoby w domu.
 11. Odłożenie w czasie zabiegów rehabilitacyjnych – z wyjątkiem pilnie wymaganych ze względu na stan zdrowia pacjenta.
 12. Pracodawcy zobowiązani są do:
 • usytuowania stanowisk pracy w odległości co najmniej 1,5 metra,
 • wyposażenia i zobowiązania pracowników do używania rękawiczek jednorazowych,
 • udostępnienia pracownikom płynów dezynfekujących.

 

Data publikacji: 01-04-2020 10:53
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane