BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 06.03.2020 6:08

Witam, mam pytanie w związku z pielgrzymka Żydów ( z całego świata),jakie środki zostały lub zostaną podjęte by uchronić mieszkańców Leżajska przed przywiezieniem koronawirusa. Magda K.

 

W odpowiedzi na pytanie informuję, że 5 marca br. odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Organizatora (Fundacja Chasydów Leżajsk Polska), Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej poświęcone organizacji i przebiegowi przyjazdu Chasydów na uroczystości obchodów rocznicy śmierci Cadyka Elimelecha (17 marca).

Z informacji przedstawionych przez przedstawicieli Organizatora wynika, że przewidywana liczba uczestników pielgrzymki będzie kilka a nawet kilkunastokrotnie mniejsza niż  w latach poprzednich.

Organizator zapewni wszystkie wymagania zawarte w polskim prawodawstwie w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego.

Ponadto osoby pielgrzymujące będą poddawane kontroli stanu zdrowia na lotniskach, a służby odpowiedzialne za zapewnienie  porządku i bezpieczeństwa  (Policja i Straż Miejska) zostały zobowiązane do interwencji w przypadkach stwierdzenia osób których stan zdrowia może budzić wątpliwości.

Organizator został również poinformowany o obecnie obowiązujących procedurach i zobowiązany do bezwzględnej ich realizacji w przypadku konieczności zastosowania.

 

Agnieszka Wyczarska
Sekretarz Miasta

Data publikacji: 06-03-2020 11:47
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane