BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności od lat związana jest z NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolską Pielgrzymką Ludzi Pracy na Jasną Górę odbywającą się co roku w trzecią sobotę i niedzielę września. Po raz pierwszy zorganizował ją w 1983 roku dla robotników Huty Warszawa ks. Jerzy Popiełuszko – rok później pielgrzymi z wielu regionów Polski modlili się na Jasnej Górze o dobrą  pracę oraz godne  traktowanie.

Wedle zwyczaju, każdego roku ikonę przejmuje na Jasnej Górze inny region „S”, w następnym - staje na czele kolejnej pielgrzymki. W tym roku, na 40-lecie NSZZ „Solidarność”, przewodnictwo przypada Regionowi Rzeszowskiemu: od 18 stycznia do 17 września Obraz wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz krzyżem robotników z Nowej Huty peregrynuje po rejonie działania Regionu Rzeszowskiego. 23 lutego o godz. 11.00 odbędzie się jego powitanie w bazylice Zwiastowania NMP w Leżajsku, natomiast pożegnanie – 21 marca o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Leżajsku.

 

peregrynacja.jpeg

 

Program peregrynacji:

23-29 lutego - Parafia Klasztor OO. Bernardynów

1-7 marca - Parafia NWP Królowej Polski w Nowej Sarzynie

8-14 marca - Parafia Przemienienia Pańskiego w Woli Zarczyckiej

15-21 marca - Parafia pw. Świętej Trójcy w Leżajsku

Data publikacji: 18-02-2020 13:13
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane