BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Pytanie z 24.10.2019 8:54

Dzień dobry. Panie Burmistrzu !!! miną rok od mojego zapytania, mianowicie co zamierzacie robić ze smogiem w naszym mieście? ludzie palą w piecach dosłownie wszystkim, wczoraj nie można było oddychać , w całym mieście normy przekroczone ponad 400% zam zakup czujników nie rozwiązuje problemu, Wszyscy się trujemy, nie podejmujecie żadnej walki, a może całkowity zakaz opałem stałym jak w Krakowie ? Proszę wreszcie coś z tym zrobić, nadmienię że kilka razy próbowałam dzwonić na straż miejską lecz nikt tam nie raczy nawet odebrać telefonu i pytanie dlaczego opłacamy taką instytucję jak która nie funkcjonuje?

Jolanta Z.

 

Szanowna Pani Jolanto Z.

Podzielam Pani opinię, że zakup 4 czujników jakości powietrza i ich instalacja (w różnych częściach Leżajska) nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z jakością powietrza. Ale ekologia to przede wszystkim stan świadomości ludzi w kontekście szkodzenia własnemu otoczeniu i sobie - temu właśnie służył zakup wspomnianych czujników.

Dobiega końca realizacja projektu OZE oraz rozpoczynany jest projekt wymiany kotłów węglowych (zakończenie w 2020 r.) , w sumie obejmie on 153 nieruchomości (134 piece i 19 pomp ciepła) na terenie miasta. Na „podjęcie przez miasto walki” z trucicielami, czyli radykalizację postulowanych przez Panią działań przyjdzie czas po wyczerpaniu ścieżek pokojowo-pomocowych.

Straż Miejska, a właściwie jej funkcjonariusze dostępni są pod numerami telefonów komórkowych. Proszę zajrzeć do górnego paska menu – Gmina.

 

Andrzej Janas

Zastępca Burmistrza

Data publikacji: 25-10-2019 15:11
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane