Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Projekty unijne

Gmina Miasto Leżajsk realizuje obecnie dwa duże projekty inwestycyjne skierowane bezpośrednio do mieszkańców Leżajska, którzy otrzymują bardzo atrakcyjne dopłaty do nowoczesnych instalacji produkujących ciepło i prąd z ekologicznych i odnawialnych źródeł energii, wynoszące nawet 95% kosztów netto inwestycji.

 

Pierwszy z nich, określony jako „Odnawialne źródła energii” to projekt pt. „Montaż i instalacja odnawialnych źródeł energii na budynkach mieszkalnych na terenie gmin Grodzisko Dolne i Miasto Leżajsk” finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowany w partnerstwie z Gminą Grodzisko Dolne w ramach Działania 6.3. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 –2020. Jego zakres obejmuje montaż 1000 szt. instalacji OZE o łącznej mocy 4.56 MW, w tym na terenie Leżajska: 155 instalacji solarnych, 132 instalacje fotowoltaiczne, 19 kotłów pelletowych i 14 powietrznych pomp ciepła.

 

Drugi projekt oznaczony terminem „Wymiana źródeł ciepła”, którego pełna nazwa brzmi „Czyste powietrze w Gminie Miasto Leżajsk. Program wymiany źródeł ciepła”, również finansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, ale realizowany samodzielnie przez Gminę Miasto Leżajsk w ramach Działania 3.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 –2020. Jego celem jest poprawa jakości powietrza w Leżajsku poprzez obniżenie emisji ilości szkodliwych substancji do atmosfery ze starych i nieefektywnych źródeł ciepła. Projektem zostanie objętych 115 gospodarstw domowych, w których zainstalowane zostaną 92 gazowe kotły kondensacyjne oraz 23 kotły na biomasę o łącznej mocy 2,784 MW.
 

Data publikacji: 12-09-2019 18:11
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane