BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Komunikat w sprawie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku informuje, że jest już dostępne interaktywne narzędzie pod nazwą „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańców naszego powiatu.

  „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” to innowacyjne narzędzie, które umożliwi mieszkańcom przekazywanie Policji informacji o miejscach
i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Mieszkańcy powiatu leżajskiego za pośrednictwem aplikacji będą mogli informować Policje o miejscach i zdarzeniach, które wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każdy sygnał będzie zweryfikowany.
            Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.
              W dniach od 26 do 30 września 2016 roku na terenie powiatu leżajskiego policjanci będą udzielać teoretycznych i praktycznych informacji dotyczących nowej aplikacji w specjalnie stworzonych w tym celu punktach /namiotach/ w godzinach 11.00-16.00:
 
26.09 – rejon Urzędu Miasta Leżajsk /ul. Rynek 1/,
27.09 – rejon Urzędu Gminy Leżajsk /ul. Opalińskiego 2/
28.09 – rejon Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna /ul. Kopernika 1/,
29 i 30.09 – rejon Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku /ul. Mickiewicza 65/
  
            Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
 
           Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych
112 lub  997.


                               KPP w Leżajsku
(jb)

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane