Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Montaże instalacji w ramach projektu OZE

Postępy prac montażowych instalacji OZE w podziale na poszczególny rodzaj źródła energii.

KOLEKTORY SŁONECZNE (SOLARY)

Firma Eco-Team zakończyła montaż 155 zestawów kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej w nieruchomościach należących do mieszkańców Leżajska. W związku ze zbliżającym się odbiorem końcowym tychże instalacji, ich użytkowników prosimy o zgłaszanie do Urzędu Miejskiego w Leżajsku wszelkich zastrzeżeń dotyczących funkcjonowania zamontowanych instalacji.

 

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Od 3 tygodni na terenie Leżajska sukcesywnie montowane są instalacje fotowoltaiczne. Ze względu na ograniczoną dostępność inwerterów (in. falowników – urządzeń przetwarzających prąd stały z paneli na zmienny sieciowy), ekipy montażowe w pierwszej kolejności zakładają najmniejsze, jednofazowe instalacje. Większe instalacje tymczasowo montowane będą bez falowników– zostaną one uzupełnione o ten element niezwłocznie po otrzymaniu przez wykonawcę nowych partii zamówionych inwerterów. Po zamontowaniu kompletnej instalacji wykonawca przekazuje mieszkańcom uzupełnione zgłoszenie, które należy złożyć w Rejonie Energetycznym. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ /link do info „Procedura przyłączania mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci elektroenergetycznej”/

 

POMPY CIEPŁA

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, montaż pomp ciepła przez firmę FlexiPower na terenie Leżajska planowany jest na I połowę lipca, aczkolwiek niewykluczone, że przedstawiciele firmy będą kontaktować się z mieszkańcami Leżajska w celu ustalenia terminów wejścia na ich posesje jeszcze w czerwcu. Wynika to z tego, że w pierwszej kolejności planowany jest montaż pomp na terenie gminy Grodzisko Dolne.

 

KOTŁY PELLETOWE

Podobnie jak w przypadku pomp ciepła, ich montaże na terenie Leżajska planowane są na lipiec 2019 r. Wykonawca zadeklarował jednak, że w przypadku wystąpienia u mieszkańców Leżajska sytuacji losowych, które mogą spowodować utrudnioną dostępność ich nieruchomości w lipcu, dopuszcza możliwość wcześniejszego montażu kotła na wniosek uczestnika projektu. W tym celu wystarczy zgłosić takie zapotrzebowanie do Urzędu Miejskiego w Leżajsku (tel. 17 242 73 33 wew. 140; mail: ; osobiście w dni robocze między 7:30 a 15:30  na II piętrze w pokoju nr 23), którego pracownicy wydadzą wykonawcy stosowną dyspozycję montażu pod zgłoszonym adresem.

Data publikacji: 13-06-2019 14:42
Data modyfikacji: 13-06-2019 14:43
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane