BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

II Olimpiady Przedszkolaków ,,Ćwiczę z Kopernikiem"

W dniu 21.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Leżajsku dzieci z miejskich przedszkoli miały okazję  do sportowej rywalizacji podczas II Olimpiady Przedszkolaków ,,Ćwiczę z Kopernikiem”. W trakcie tej promującej aktywny tryb  życia  imprezy najmłodsi mieszkańcy miasta przygotowani przez swoich nauczycieli z wielkim zaangażowaniem brały udział w zawodach w „wyścigu krabów”, rzucając woreczkiem do celu, skacząc w dal, szukając swojego buta, zbierając talerzyki czy „odkurzając”. Drużyny cieszyły się wsparciem dopingujących koleżanek i kolegów.
Każda z  grup  wywalczyła puchar dla swojego przedszkola. W tym roku I miejsce zdobyła grupa sześcioletnich zawodniczek z Przedszkola Miejskiego nr 4. Wszyscy sportowcy wrócili z olimpiady z  medalami  i dyplomami.
Mamy nadzieję, że Olimpiada Przedszkolaków na stałe zagości w planie pracy ZSP1, gdyż nie tylko  pomaga rozwijać sprawności motorycznej u dzieci, ale i  wzmacnia wiarę we własne umiejętności; wspomaga nabywać odporność emocjonalną, wdraża do rywalizacji zespołowej oraz integruje dzieci i kadrę pedagogiczną leżajskich przedszkoli i szkół.
Organizator dziękuje panu Burmistrzowi za wsparcie finansowe, nauczycielom wychowania fizycznego z ZSP1, ZSP2 i ZST za fachowe przeprowadzenie zawodów, a przedszkolnym pedagogom za doskonałe przygotowanie zawodników i grup dopingujących.

 

Data publikacji: 28-05-2019 13:10
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane