Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Kolejny czujnik jakości powietrza

Od 20 maja działa na terenie Leżajska drugi czujnik jakości powietrza zainstalowany na budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. 11 listopada (pierwszy - na obiekcie Muzeum Ziemi Leżajskiej). Jego sponsorem jest Veolia Energia Polska S.A. z siedzibą w Warszawie.

Urządzenie na bieżąco mierzy poziom zanieczyszczeń powietrza i przesyła do Internetowej sieci. Informacje na temat stanu powietrza w mieście można znaleźć na stronie https://airly.eu/map/pl/#50.25675,22.41634.

Dzięki urządzeniom można porównywać jakość powietrza w dwóch różnych, dość znacznie oddalonych od siebie, miejscach Leżajska oraz odczytywać komunikaty o możliwości bezpiecznego przebywania na zewnątrz.

System monitorowania jakości powietrza został wdrożony na terenie całego kraju przez ponad 100 samorządów. Akcji przyświeca nadzieja na uświadomienie mieszkańcom fatalnych skutków dla zdrowia z powodu palenia w piecach śmieciami lub niskiej jakości węglem.

Data publikacji: 21-05-2019 14:14
Data modyfikacji: 22-05-2019 07:52
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane