BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

GG Robot w Leżajsku

Już po raz drugi (9-11 maja) w Szkole Podstawowej nr 2 w Leżajsku odbył się Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG Robot, który był jednocześnie eliminacją do Międzynarodowego Konkursu Botball 2019. Impreza została wpisana na listę kuratoryjnych konkursów tematycznych i odbywała się pod hasłem „Przyjaciele elektrycznego myślenia”. Konkurs GG Robot ma już wyrobioną markę nie tylko w Polsce, ale również w Europie. W tym roku do Leżajska przyjechali uczniowie z Węgier oraz Włoch (Sycylia). Liczną (32 osoby) reprezentację stanowiła grupa uczniów z województwa pomorskiego, nie zabrakło także pasjonatów z Podkarpacia: Grodziska Górnego i Dolnego, Białobrzegów, Soniny, Jarosławia, Mielca, Ustrzyk Dolnych, Rzeszowa, Grabownicy, Połomii, Łańcuta, Jawornika, Gwoźnicy Górnej, Przejazdowa, Lubeni.

W hali sportowej na 6 stołach w rywalizacji drużynowej wzięło udział 230 młodych robotyków, których zadaniem było takie skonstruowanie i zaprogramowanie robotów, by mogły one rozwiązać postawione przed nimi problemy. Najlepsi otrzymali tytuł laureata i finalisty konkursu kuratoryjnego, co ułatwi im dostanie się do wybranych szkół średnich.

Leżajski konkurs był wspierany finansowo przez: Podkarpackie Kuratorium Oświaty,  Miasto Leżajsk, Gminę Grodzisko Dolne i Starostwo Powiatowe w Leżajsku.

 

Data publikacji: 14-05-2019 10:07
Data modyfikacji: 14-05-2019 11:17
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane