BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego na terenie Leżajska (z 18.03 br.) otwiera przed mieszkańcami szansę na przystąpienie do programu budownictwa Mieszkanie plus. O jakim budownictwie mowa?

 

O wielorodzinnym i przede wszystkim z mieszkaniami przeznaczonymi na wykup z płatnością rozłożoną na 25-30 lat, chociaż niewykluczone są w jakiejś części mieszkania na wynajem. Proces niebawem ruszy i rozpocznie się od przeanalizowania faktycznych potrzeb - na podstawie szczegółowej ankiety obejmującej takie kwestie jak m.in. liczbę potencjalnych najemców, powierzchnie mieszkaniowe, deklaracje najmu lub najmu z dojściem do własności. W następnej kolejności - po wytypowaniu na terenie miasta nieruchomości, na której powstanie wielorodzinny budynek lub budynki z określoną liczbą mieszkań – sporządzona zostanie wstępna analiza inwestycji. Jej udziałowcami będą gmina oraz wyłoniony w formule partnerstwa publiczno-prywatnego partner prywatny. Na tym ostatnim spocznie obowiązek zorganizowania procesu inwestycyjnego, sfinansowania kosztów całego przedsięwzięcia oraz zarządzania budynkiem przez okres do 30 lat. Każdy z najemców będzie mógł się ubiegać o dopłatę w wysokości 200‑500 zł miesięcznie (zgodnie z ustawą o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu) przez maksymalny okres 15 lat.

 

Kiedy może ruszyć  budowa? Przede wszystkim zależy to od liczby chętnych - wartość inwestycji nie może być mniejsza niż 5 mln zł, co oznacza budynek o orientacyjnej liczbie mieszkań 30. Zakładany cykl inwestycyjny wyniesie 2 lata. Zainteresowani (nie tylko mieszkańcy Leżajska) powinni skontaktować się z Urzędem Miejskim pok. nr 2 tel. 17 24 27 333 wew. 115 lub 116.

 

PDFANKIETA DOTYCZĄCA PROGRAMU MIESZKANIE PLUS.pdf (393,45KB)

Data publikacji: 06-05-2019 13:14
Data modyfikacji: 07-05-2019 19:03
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane