BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Zaproś kominiarza

Krajowa Izba Kominiarzy Oddział Regionalny Małopolsko-Podkarpacki wystosował do wójtów, burmistrzów i starostów list, którego obszerne fragmenty, z racji zagrożeń naszego zdrowia i życia, publikujemy.


 

„Komin będący bardzo istotnym elementem budynku (..), może być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza nawet 1000 stopni Celsjusza! (…)
Prawidłowo wykonany komin, z certyfikowanych materiałów, regularnie i właściwie konserwowany, będzie bezpiecznie służyć przez dziesięciolecia.
Aby tak właśnie było, należy systematycznie, zgodnie z przepisami, czyścić przewody kominowe:

  • z palenisk opalanych paliwem stałym (węglem, drewnem) co 3 miesiące,
  • gazem lub olejem co 6 miesięcy,
  • przewody wentylacyjne raz w roku.

Prace te powinien wykonywać wykwalifikowany kominiarz.
Kontrola przewodów kominowych to kolejny, niezwykle istotny element bezpiecznego użytkowania kominów. Powinna zostać przeprowadzona co najmniej raz w roku przez mistrza kominiarskiego.
Dla zdrowia mieszkańców i ich dobrego samopoczucia potrzebne jest czyste powietrze i sprawne kominy. A taki stan osiągniemy poprzez terminowe wykonywanie usług kominiarskich.”

PDFWięcej informacji.pdf (9,35MB)

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane