Facebook Miasta Leżajsk
Facebook Miasta Leżajsk
BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Projekty unijne
Projekty unijne
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Bieg Pamięci

          W ubiegłą niedzielę przeszło 900 osób stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” przy Muzeum Ziemi Leżajskiej. Obok rutynowanych sportsmenów dystans 1963 metrów pokonywały rodziny z małymi dziećmi i osoby niepełnosprawne. Wśród uczestników nie zabrakło członków leżajskiej Jednostki Strzeleckiej oraz żołnierzy z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku. Sygnał do startu dała (wojewoda podkarpacki) Ewa Leniart.

           Symbolicznymi zwycięzcami okazali się: Piotr Stasiowski, Jakub Rogowski i Tomasz Zygmunt, zaś wśród kobiet: Barbara Łuczak-Pokój, Zuzanna Śliwa i Aneta Rachwał.

         Po biegu można było zobaczyć wystawę „Ojcowie niepodległości”, przyjrzeć się ekspozycji sprzętu strażackiego i wojskowego przygotowanej przez Państwową Straż Pożarną w Leżajsku oraz 32. Batalion Lekkiej Piechoty z Niska. Istotnym punktem imprezy była zbiórka funduszy na rehabilitację 9-letniej Wiktorii, uczennicy Zespołu Szkół w Wierzawicach.

Tradycyjnie inicjatorem biegu w Leżajsku był poseł Jerzy Paul a organizatorem Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Nowa Sarzyna.

 

Data publikacji: 11-03-2019 08:46
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane