BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Opis stanu realizacji projektu – 05.12.2018

Zbiór informacji przedstawiający stopień zaawansowania prac w projekcie z podziałem na poszczególne rodzaje instalacji.

KOLEKTORY SŁONECZNE

 1. Wykonawca rozpoczął montaż instalacji. Kolejność i terminy ustalane są indywidualnie na podstawie daty wpłaty wkładu własnego. Szczegóły techniczne i organizacyjne należy ustalać z przedstawicielem firmy Eco Team (tel. 883 222 738).
 2. Uczestnicy projektu, którzy nie zawarli jeszcze umowy na montaż kolektorów proszone są o niezwłoczne stawienie się w Urzędzie Miejskim (pok. 23) w celu dopełnienia formalności.
 3. Miasto dysponuje jeszcze wolnymi instalacjami solarnymi. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z kierownikiem Biura Rozwoju Gospodarczego i Promocji Miasta (tel. 516 077 020).

FOTOWOLTAIKA

 1. Przetarg na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych wygrała firma ML System S.A. z Zaczernia, z którą w dniu 27.11.2018 r. została zawarta stosowna umowa.
 2. Wstępny harmonogram ustalony z wykonawcą zakłada, że montaż instalacji na terenie Leżajska rozpocznie się najwcześniej w drugiej połowie marca 2019 r. (w zależności od warunków pogodowych). Do tego czasu po stronie wykonawcy trwać będą prace organizacyjne, projektowe i logistyczne.
 3. Równolegle do prac projektowych i organizacyjnych Wykonawca zamierza przeprowadzić autorskie wizje lokalne u uczestników projektu w celu jak najlepszego przygotowania się do realizacji zamówienia i ustalenia indywidualnych warunków montażu instalacji.
 4. Zbiorowe spotkanie informacyjne z mieszkańcami zakwalifikowanymi do montażu paneli fotowoltaicznych, w którym prelegentami będą m.in. przedstawiciele wykonawcy, inżynier kontraktu i inspektor nadzoru, planowane jest na styczeń 2019 roku. Do tego czasu ustalone zostaną stawki i terminy wnoszenia wkładu własnego, wzór umowy obowiązującej przy instalacji fotowoltaicznej, oraz harmonogram prac związanych z zawieraniem umów z uczestnikami projektu (aktualizacja danych osobowych, weryfikacja kryteriów dostępu, przygotowanie i podpisywanie dokumentów).
 5. Panele fotowoltaiczne montowane w ramach projektu to autorski produkt firmy ML System (wymiary: szerokość 99,2 cm; wysokość 164 cm).

KOTŁY NA BIOMASĘ

 1. Umowa na dostawę i montaż kotłów na pellet zawarta została w dniu 26.10.2018 r. z firmą Semper Power Sp. z o.o. z siedzibą w Krupskim Młynie. Harmonogram przedstawiony przez wyłonionego wykonawcę, ze względu na trwający sezon grzewczy, zakłada montaż kotłów najwcześniej w lutym 2019 roku.
 2. Fizyczny montaż kotłów poprzedzony zostanie wizją lokalną dokonywaną przez pracowników firmy Semper Power. W tym celu jej przedstawiciel skontaktuje się telefonicznie z osobami zakwalifikowanymi do montażu kotła na pellet. Podczas wizyt zostanie określony szczegółowy zakres robót, oraz ustalona ewentualna konieczność poniesienia przez uczestników dodatkowych kosztów i/lub wykonania dodatkowych prac.
 3. W grudniu 2018 r. pracownicy Urzędu Miejskiego w Leżajsku kontynuować będą telefoniczną weryfikację uczestników projektu (weryfikacja została rozpoczęta w listopadzie) w celu ustalenia ostatecznej listy osób zainteresowanych montażem kotła, która zostanie przekazana wykonawcy w celu przeprowadzenia wizji lokalnych.
 4. Kocioł, który będzie montowany przez firmę Semper Power, to produkt firmy Heiztechnik - model HitPellet.

POMPY CIEPŁA

 1. To ostatnia z instalacji oferowanej w projekcie, na którą nie podpisano umowy. Nastąpi to w najbliższych dniach, gdyż oferent wyłoniony w przetargu złożył deklarację przystąpienia do realizacji zamówienia.
 2. Wykonawcą, którego oferta na dostawę i montaż pomp ciepła okazała się najkorzystniejsza, jest firma FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Woli Zaradzyńskiej.

 

________________________

 

Kontakt do wykonawcy instalacji solarnych – 03.12.2018

Dane kontaktowe do koordynatora instalacji solarów na terenie Miasta Leżajsk z Gminy Grodzisko Dolne z ramienia wykonawcy

W związku z licznymi pytaniami pojawiającymi się ze strony mieszkańców, dotyczącymi aspektów technicznych i dokładnych terminów instalacji kolektorów słonecznych informujemy, że osobą kompetentną do udzielania informacji w tym zakresie jest przedstawiciel firmy Eco Team. Rola pracowników Urzędu Miasta kończy się na zawarciu z uczestnikami projektu stosownych umów – nie pośredniczą oni w ustalaniu szczegółów montażu.

Bezpośredni kontakt do Wykonawcy instalacji solarnych na terenie Miasta Leżajsk:

ECO TEAM SP. Z O. O. SP. K.

Poselska 30, 42-200 Częstochowa

www.eco-team.net

Tel. 883 222 738 – pan Bartosz Wawrzak

Poniżej udostępniamy prezentację przygotowaną przez Wykonawcę instalacji solarnych, oraz cennik usług dodatkowych oferowanych przez  firmę Eco Team.

 

PDFSolary - prezentacja.pdf (1 010,73KB)
PDFSolary – zlecenie prac dodatkowych.pdf (371,59KB)
 

 

 

 

Data publikacji: 06-12-2018 15:13
Data modyfikacji: 06-12-2018 15:15
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane