BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Tak świętował Leżajsk…

          Tegoroczne Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wyjątkowo zmobilizowały Leżajszczan do różnych form patriotyczno-artystycznej aktywności.

           Wszystko zaczęło się już w piątek (9 listopada) od pikniku patriotycznego „Młodzi dla Niepodległej”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku i uczniowską grupę „Chcesie”. W jego ramach zebrani na placu przed ZSL uczniowie, nauczyciele, władze powiatu i mieszkańcy najpierw odśpiewali hymn narodowy, następnie w patriotycznym pochodzie przeszli ulicami miasta. W dalszej części, już typowo piknikowej, uczestnicy wzięli udział w szeregu atrakcji przygotowanych przez między innymi Jednostkę Strzelecką 2035 i PSP w Leżajsku.

           W sobotę, 10 listopada, w biało-czerwono podświetlonych wnętrzach leżajskiej fary miał miejsce patriotyczny koncert „Radośni z wolności”. Wzięli w nim udział członkowie komitetu organizacyjnego reprezentujący: Muzeum Ziemi Leżajskiej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku, Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, Chór „Belcanto” i „Cantiamo” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 i ZST w Leżajsku, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział Leżajsk, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej, Szkołę muzyczną I stopnia w Leżajsku i Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej - Curie w Nowej Sarzynie. Również w sobotę, w godzinach wieczornych,  na dystansie 5 km, zorganizowany przez Miasto Leżajsk, odbył się  „Leżajski Nocny Bieg Niepodległości”.

           Wreszcie w niedzielę, w kulminacyjny dzień świąt – 11 listopada, odbyły się Powiatowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Zwiastowania NMP z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji z wieńcami, zaproszonych gości i mieszkańców Powiatu Leżajskiego. Po Mszy Św. pod Pomnikiem poległych w walkach niepodległościowych złożono wieńce oraz kwiaty. Uroczystości skończyły się wspólnym posiłkiem – na placu MCK – przy pieśniach patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego oraz koncertem „A to Polska właśnie”, przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku oraz artystów Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

 

_DSC0019.jpeg
 

 

_DSC0037.jpeg

 

aś.jpeg

 

baś.jpeg

 

caś.jpeg

 

daś.jpeg

 

eś.jpeg

 

feś.jpeg

 

geś.jpeg

 

heś.jpeg

 

kiś.jpeg

 

liś.jpeg

 

miś.jpeg

 

niś.jpeg

 

oś.jpeg

 

piś.jpeg

 

riś.jpeg

 

tis.jpeg

 

uiś.jpeg

 

wiś.jpeg

 

ziś.jpeg
 

               

Data publikacji: 14-11-2018 12:45
Data modyfikacji: 14-11-2018 12:49
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane