BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Burmistrz Leżajska informuje, że miasto rozpoczęło przygotowania do budowy budynku z mieszkaniami przeznaczonymi na sprzedaż z długoletnim okresem spłaty oraz wynajem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Wszystkich zainteresowanych prosimy do końca maja br. o kontakt z Urzędem Miejskim w Leżajsku ul. Rynek 1 pok. nr 2; tel. 17 242 73 33 wewn. 115 lub 116.

Tak świętował Leżajsk…

          Tegoroczne Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wyjątkowo zmobilizowały Leżajszczan do różnych form patriotyczno-artystycznej aktywności.

           Wszystko zaczęło się już w piątek (9 listopada) od pikniku patriotycznego „Młodzi dla Niepodległej”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku i uczniowską grupę „Chcesie”. W jego ramach zebrani na placu przed ZSL uczniowie, nauczyciele, władze powiatu i mieszkańcy najpierw odśpiewali hymn narodowy, następnie w patriotycznym pochodzie przeszli ulicami miasta. W dalszej części, już typowo piknikowej, uczestnicy wzięli udział w szeregu atrakcji przygotowanych przez między innymi Jednostkę Strzelecką 2035 i PSP w Leżajsku.

           W sobotę, 10 listopada, w biało-czerwono podświetlonych wnętrzach leżajskiej fary miał miejsce patriotyczny koncert „Radośni z wolności”. Wzięli w nim udział członkowie komitetu organizacyjnego reprezentujący: Muzeum Ziemi Leżajskiej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku, Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, Chór „Belcanto” i „Cantiamo” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 i ZST w Leżajsku, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział Leżajsk, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej, Szkołę muzyczną I stopnia w Leżajsku i Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej - Curie w Nowej Sarzynie. Również w sobotę, w godzinach wieczornych,  na dystansie 5 km, zorganizowany przez Miasto Leżajsk, odbył się  „Leżajski Nocny Bieg Niepodległości”.

           Wreszcie w niedzielę, w kulminacyjny dzień świąt – 11 listopada, odbyły się Powiatowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Zwiastowania NMP z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji z wieńcami, zaproszonych gości i mieszkańców Powiatu Leżajskiego. Po Mszy Św. pod Pomnikiem poległych w walkach niepodległościowych złożono wieńce oraz kwiaty. Uroczystości skończyły się wspólnym posiłkiem – na placu MCK – przy pieśniach patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego oraz koncertem „A to Polska właśnie”, przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku oraz artystów Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

 

_DSC0019.jpeg
 

 

_DSC0037.jpeg

 

aś.jpeg

 

baś.jpeg

 

caś.jpeg

 

daś.jpeg

 

eś.jpeg

 

feś.jpeg

 

geś.jpeg

 

heś.jpeg

 

kiś.jpeg

 

liś.jpeg

 

miś.jpeg

 

niś.jpeg

 

oś.jpeg

 

piś.jpeg

 

riś.jpeg

 

tis.jpeg

 

uiś.jpeg

 

wiś.jpeg

 

ziś.jpeg
 

               

Data publikacji: 14-11-2018 12:45
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane