BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Godło Polski
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

Nowa hydrofornia już działa

               Najwyżej położony rejon w Leżajsku, czyli okolice ulic Moniuszki, Bocznej Moniuszki, Studziennej, Zacisznej, Cichej i Spokojnej od długiego już czasu borykał się z dyskomfortem bardzo niskiego ciśnienia wody w instalacjach wodociągowych. Ciśnienie wahało się w granicach od 0,8 do 1 ledwie atmosfery  przy zalecanych normach do 6 atm. Problem miała tymczasowo rozwiązać umieszczona w pobliżu cmentarza komunalnego – sterowana ręcznie – prowizoryczna pompa wodna, która miała to ciśnienie regulować i podnosić. Funkcjonowała z lepszym lub gorszym skutkiem, częściej jednak pozostawiała wiele do życzenia.

                W zeszłym tygodniu, przy ulicy Szymanowskiego 2, w specjalnie przygotowanym betonowym podziemnym bunkrze pracownicy MZK z Leżajska zainstalowali nowoczesny, spełniający wszystkie normy techniczne zestaw hydroforowo-pompowy, składający się z pięciu niezależnie od siebie działających, sterowanych automatycznie pomp. Ich rozruch techniczny nastąpił ósmego października. Prace końcowe - kosmetyka wnętrza i nadziemne ogrodzenie z tablicą informacyjną - wciąż trwają.  Inwestycja kosztowała około 250 tys. zł.

 

hyd1.jpeg
 

hyd3.jpeg
 

hyd 5.jpeg

 

hyd6.jpeg
 

Data publikacji: 12-10-2018 12:21
Data modyfikacji: 15-10-2018 08:25
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Urząd Miejski reprezentowany przez Burmistrza Leżajska, z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37-300 Leżajsk tel.17 242 73 33
e-mail: uml@miastolezajsk.pl
Polecane