BIP Leżajsk
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty unijne
Projekty unijne
ePUAP
ePUAP
Dla słabowidzących
Wersja dla słabowidzących

PIKNIK SZKOLNY W ZSP 1 – ZABAWA i NAUKA

16 czerwca był wyjątkowym dniem dla całej społeczności ZSP nr 1 w Leżajsku. W sobotnie popołudnie na boisku i w salach szkolnych uczniowie, nauczyciele i rodzice spędzili czas korzystając z bogatej oferty rekreacyjnej i kulinarnej. Dodatkowym atutem tego spotkania integracyjnego – jak podkreślił to Burmistrz I. Stefański w słowach skierowanych do uczestników pikniku – było połączenie wypoczynku z nauką.

Studenci- wolontariusze programu “PROJEKTOR - wolontariat studencki”-  przeprowadzili warsztaty i pokazy. Wiele eksperymentów  połączono z zabawą i kładąc nacisk na czynny udział uczestników w prezentowanych doświadczeniach. W myśl zasady “pozwól mi to zrobić, a nauczę się” studenci zachęcali młodzież do podejmowania wyzwania i wspólnego wykonywania eksperymentów z biologii, kryminalistyki, chemii, fizyki, robotyki, matematyki, a ponadto zajęć z pierwszej pomocy, animacji i warsztatów kulinarnych.

            To było wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i być może zainspiruje ich do planowania dalszej ścieżki edukacji.  

            Organizatorem Pikników Naukowych jest “PROJEKTOR - wolontariat studencki” - program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, reprezentowany przez Koordynatora Pikników Naukowych na Podkarpaciu.

 

 

Data publikacji: 20-06-2018 08:29
Polecane
po