Zadbajmy o altany i ogródki działkowe

Policja apeluje do właścicieli ogródków działkowych o ich prawidłowe zabezpieczenie. Dokładne zamykanie obiektów i zabezpieczenie cennych rzeczy może ochronić nas przed włamaniem.

Niemal codziennie można obserwować miłośników ogrodnictwa pracujących na swoich działkach. Musimy jednak pamiętać, aby opuszczając działkę dokładnie zamknąć swoje altany i domki letniskowe. Pozostawienie uchylonego okna, cennych przedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu, czy też prowizoryczne zamknięcie drzwi znacząco ułatwiają "pracę" włamywaczom. Często narażając właścicieli na duże straty finansowe.

Apel dotyczy zabezpieczenia wejść do budynków pod kątem włamań oraz ulokowania cennego sprzętu w miejscach niedostępnych dla obcych. Warto też zastanowić się nad zastosowaniem solidnych zamków w drzwiach, sama kłódka nie zagwarantuje bezpieczeństwa.

O wszelkich niepokojących sytuacjach należy informować Komendę Powiatową Policji w Leżajsku pod nr tel. 17 2426310, bądź numer alarmowy 997.

asp. Krzysztof Ficek - oficer prasowy KPP Leżajsk.

(jb)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (polityka prywatności). Administratorem danych osobowych jest Miasto Leżajsk z siedzibą przy ul. Rynek 1, 37 – 300 Leżajsk