Rozstrzygnięcie plebiscytu „Pozytywnie zakręceni w powiecie leżajskim”

W minioną niedzielę – 29 X – w Muzeum Ziemi Leżajskiej podczas uroczystej gali nagrodzono laureatów plebiscytu „Pozytywnie zakręceni w powiecie leżajskim”. Tytuł pozytywnie zakręconych z miasta Leżajska otrzymali: Andrzej Szumilas, Zdzisław Zawilski i Adam Dąbek; z miasta i gminy Nowa Sarzyna kapituła przyznała nagrody: Januszowi Motyce, Andrzejowi Kusiakowi i Przemysławowi Wilkowi; z gminy Grodzisko Dolne tytuł otrzymał Roman Matuszek. Laureatami z gminy Leżajsk zostali: Lucyna Baran, Rafał Ciryt i Andrzej Buszta; z gminy Kuryłówka pozytywnie zakręconymi zostali Jolanta Mach i Tadeusz Łapka. Tytuł Super zakręconego, czyli zwycięzcy ze wszystkich gmin powiatu leżajskiego przyznano Zbigniewowi Larendowiczowi, autorowi 80 publikacji, pasjonatowi historii i wieloletniemu strażnikowi klasztornej biblioteki. Przyznano też wiele wyróżnień.

W czasie gali można było zobaczyć wystawę „A jednak się kręci” ze zbiorów Szczepana Ignaczyńskiego oraz posłuchać występu wokalnego Dominika Tudryna przy akompaniamencie Michała Garbacza.

DSC_0044.jpeg

DSC_0009.jpeg