II edycja konkursu - Przedsiębiorczość w praktyce

Przedsiębiorczość w praktyce” to konkurs, który organizowany jest wyłącznie na terenie Podkarpacia. Do jego II edycji zgłosiło się 26 szkół ponadgimnazjalnych, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tym projektem.Jego celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych. Ważna jest także integracja wiedzy ekonomicznej z umiejętnościami praktycznymi przydatnymi w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, aktywności na rynku pracy, a także w życiu codziennym. Kluczowymi działaniami projektu są warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistów z instytucji partnerskich w ramach czterech modułów:

II edycja realizowana jest przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy z: Oddziałem ZUS w Rzeszowie, Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim - Departament Edukacji, Nauki i Sportu oraz Departament Rozwoju Regionalnego, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Oddziałem Okręgowym NBP w Rzeszowie, Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 2 w Rzeszowie i Zespołem Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie. Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” został dofinansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Kluczowymi działaniami projektu „Przedsiębiorczość w praktyce” są warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistów z instytucji partnerskich. Na podstawie materiałów dydaktycznych uczestnicy raz w miesiącu wykonywali zadania praktyczne. Trzyosobowe zespoły, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w I etapie zakwalifikowały się do półfinału, który odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. w Leżajsku.

Patronat honorowym nad projektem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty.

Głównymi organizatorami II edycji „Przedsiębiorczości w praktyce” jest Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku. Półfinał konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. w Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku, początek o godzina 9:00. Ogłoszenie wyników nastąpi około godziny 13:00, a na zakończenie planowane jest zwiedzanie bazyliki OO. Bernardynów i udział w koncercie organowym.

6 czerwca 2017 r. w sali audytoryjnej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbędzie się Gala Finałowa.

Małgorzata Łyszczarz - Bukała

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Podkarpackiego

Data publikacji: 13-04-2017 08:43